Speed-ball dla Seniora

Projekt wsparcia seniorów w aktywności fizycznej poprzez regularne treningi gry w speed-ball. Projekt jest realizowany w Wojkowicach, Piekarach Śląskich i Sączowie (Woj. Śląskie). We wszystkich tych miejscowościach prowadzimy bezpłatne warsztaty z gry w speed-ball. Rok 2020 to współorganizacja XII Olimpiady Seniorów w Łazach w zakresie zapewnienia kadry sędziowskiej, oraz odpowiedniej ilości sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia olimpijskiego turnieju gry w speed-ball. Info w zakładce Aktualności

Ponadto wspieramy seniorów w organizacji sportowych spotkań międzypokoleniowych.

Zobacz co robimy dla seniorów

Całe Śląskie Gra w Speed-ball

Projekt finansowany ze środków własnych Stowarzyszenia Wioski Rodzinne Pl, przy współpracy z Speed-ball Polska
Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe Województwa Śląskiego do udziału w pilotażowym projekcie dotyczącym nowatorskiej formy aktywności fizycznej jaką jest gra w Speed-ball.

W ramach statutowej działalności Stowarzyszenia Wioski Rodzinne PL od Października 2016r. do Czerwca 2017r. realizowany będzie autorski projekt, którego głównymi celami są:

• Zmotywowanie młodzieży szkolnej do większej aktywności fizycznej.

• Popularyzacja nowej dyscypliny sportowej.

• Rekrutacja do Kadry Speed-ball Śląsk.

Planowane działania obejmują nieodpłatną organizację na lekcjach WF w śląskich szkołach ponadpodstawowych  cyklicznych treningów (od połowy Października 2016r. do Czerwca 2017r.) atrakcyjnej i łatwej w opanowaniu gry w Speed-ball.
W ubiegłych latach przeprowadzone treningi były bardzo wysoko ocenione przez Dyrekcję i nauczycieli WF w wielu szkołach np. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej czy Gimnazjum nr 20 w Katowicach.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu.

Zainteresowane szkoły prosimy o wypełnienie poniższego formularza. W tym celu należy formularz skopiować i uzupełniony przesłać pod wskazany email lub tel. komórkowy.

Koordynator projektu:
Andrzej Marie
501361984
Członek Stowarzyszenia Speed-ball Polska
Licencjonowany trener gry w Speed-ball
Fanpage: Speed-ball Śląsk

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
 
 

 

Bezpłatnie treningi dla Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior

W ramach naszej statutowej działalności jako Stowarzyszenia od sierpnia prowadzimy bezpłatnie regularne treningi gry w speed-ball
dla Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior.

Fanpage Stowarzyszenia

Zajęcia odbywają się 2 x w tygodniu po 2 godziny w ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH W WOJKOWICACH,
ul. Źrałków 1, 42-580 Wojkowice.

 

Terminy bezpłatnych zajęć w Szkołach Podstawowych z gry w Speed-ball zrealizowanych w 2018 roku.

23.03. SP1 Zabrze
5.04. SP-11 Zawiercie
11-12.04 SP2 Orzesze
18.04. SP - Siamoszyce
28.04. Piknik Sportowy w Gaszowicach realizowany przez Stowarzyszenie Luxtorpeda
22.05. SP4 Mikołów
23.05. SP3 Mikołów
25.05. ZSOT Lubliniec

Ponadto zorganizowaliśmy bezpłatne pokazy i warsztaty z gry w Speed-ball przy okazji takich wydarzeń, jak:

3.03. Speed-ball Camp - Chełm 2018
29.04. Jurassic Forest Run - Lgota Murowana
1.05. Majówka na Czantorii

Kalendarz treningów 2016/2017

Październik

19.10. - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej
 
Listopad
 
07.11. - Społeczne Gimnazjum "Nasza Szkoła" - Zabrze
 
 

Wakacyjna Szkółka Speed-Ball

W ramach FIO Śląskie Lokalnie 2015 realizacja projektu pt. Wakacyjna Szkółka Speed-Ball.Planowane działania obejmowały organizację w lipcu i sierpniu 2015r. 16 treningów z wykorzystaniem 4 profesjonalnych zestawów do Speed-Ball. Przy każdym zestawie mogło grać jednocześnie od 2 do 4 osób . Zwieńczeniem cyklu treningów był turniej przeprowadzony w dniu ostatniego treningu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz medale. Turniej przeprowadzony był w grupach: męskiej, żeńskiej oraz dzieci do lat 10. W projekcie wzięło udział 900 uczestników, mieszkańców Aglomeracji Śląskiej. Projekt został rozliczony w terminie bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Nadzór prowadzony był przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. http://www.cris.org.pl
 
 
 

Zima w mieście

Wsparcie akcji „Zima w mieście” podczas ferii zimowych organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski”, poprzez organizację otwartych treningów speed-ball'a. W zajęciach udział wzięły dzieci z Chorzowskich, Siemianowickich i Katowickich szkół podstawowych.

 

Turniej Speed-Ball Master

 
Wsparcie XIV Turnieju Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego " zorganizowanego 8 marca 2015 przez Gliwicki Dom Dziecka Nr 3 w Hali Widowiskowo-Sportowej Sośnica, poprzez organizację turnieju Speed-Ball Master. W projekcie wzięli udział wychowawcy i wychowankowie Śląskich Domów Dziecka oraz mieszkańcy Zabrza i Gliwic.


 
 
 
 
 

skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wiosek rodzinnych. Jesteśmy dostępni po adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w nagłych sytuacjach, prosimy o kontakt telefoniczny...

więcej...