W 2019 r. speed-ball prezentowany był na XI Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej Seniorów w Łazach


Po roku starań zespół liderów śląskich: Teresa Jaskuła i Andrzej Marie, przy wsparciu grupy sportowej zrzeszonej w Stowarzyszeniu Aktywny Wojkowicki Senior, spowodował, że Speed-ball został kolejną (jedenastą) dyscypliną rozgrywaną podczas XII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Seniorów. Łazy 2020r.

 

Speed-ball Seniorzy z Wojkowic

Seniorzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Aktywny Wojkowicki Senior trenują speed-ball od 2018 r. Wojkowiczanie bardzo aktywnie promują speed-ball jeżdżąc z pokazami po ościennych gminach śląskich, oraz biorąc udział w międzypokoleniowych warsztatach z udziałem najlepszych zawodników w Polsce trenujących na co dzień w Rudnikach (Woj. Opolskie) (Speed-ball Rudniki). Wojkowicką Sekcję prowadzi Andrzej Marie, były członek i zawodnik Federacji Speed-ball Polska. Jedyny Senior, który brał udział w Mistrzostwach Świata organizowanych corocznie przez Międzynarodową Federację Speed-balla. Pomysłodawca i realizator strony Speed-ball dla Seniora i Speed-ball Śląsk.


I Mistrzostwa Polski Seniorów

W 2019 r z inicjatywy Stowarzyszenia Sportownia, przy wsparciu Federacji Speed-ball Polska, zorganizowane zostały w Myślenicach I Mistrzostwa Polski Seniorów w Speed-ballu. W turnieju udział wzięli seniorzy z Nowej Rudy, Wałbrzycha, Drzewicy, Gliwic, Wojkowic, Lipnicy Murowanej, Andrychowa.

 

 

 

skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wiosek rodzinnych. Jesteśmy dostępni po adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w nagłych sytuacjach, prosimy o kontakt telefoniczny...

więcej...