Czy słyszeliście już o Stowarzyszeniu Wiosek Rodzinnych? To wspierające lokalne społeczności zrzeszenie organizuje różnego typu wydarzenia: kulturowe, rozrywkowe, kulturowo - oświatowe, pikniki sportowe, rodzinne imprezy integracyjne i wiele innych. Zobacz, kim jesteśmy i jakie realizujemy imprezy.

Czym jest Stowarzyszenie Wioski Rodzinne PL

Stowarzyszenie Wioski Rodzinne PL to zrzeszenie powstałe przede wszystkim z myślą o wspieraniu oraz organizacji działań rozwijających społeczności lokalne, samorządne wspólnoty, a także różne organizacje działające na rzecz dobra publicznego w rozmaitych dziedzinach, takich jak np. nauka, kultura, sport, edukacja, ochrona środowiska, pomoc społeczna. Założenie to jest jednym z celów Stowarzyszenia. Ponadto nasza organizacja ma za zadanie wspierać oraz zajmować się organizacją rożnego typu projektów informacyjnych, kształceniowych, wydawniczych, które upowszechniają wiedzę, kulturę, sztukę, sport. Także i pozostałe cele Stowarzyszenia Wioski Rodzinne PL służą niesieniu pomocy społecznościom lokalnym w ich wielokierunkowych działaniach oraz w szeroko pojętym rozwoju. Dodatkowo Stowarzyszenie Wioski Rodzinne PL wspomaga edukację młodego pokolenia, wspiera uzdolnione osoby w zdobywaniu wykształcenia, pomaga w organizacji czasu dzieci i młodzieży szkolnej, jak również dorosłych. Nasza organizacja ma szeroko zakrojone cele, z którymi szczegółowo można zapoznać się na naszej stronie.

Nasze projekty

Cele statutu Stowarzyszenia Wioski Rodzinne PL realizujemy m.in. poprzez organizację imprez rozrywkowych, kulturowych, sportowych, rodzinnych, jak i zajęć pozaszkolnych, konkursów, targów, kiermaszów, szkoleń, kursów, atrakcji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Obecnie, przy współpracy ze Speed-ball Polska, finansujemy pilotażowy projekt Całe Śląskie Gra w Speed-balla, do którego zapraszamy szkoły ponadpodstawowe Województwa Śląskiego. Dotyczy on gry w Speed-ball, która nadal jest w Polce nowatorską formą aktywności sportowej, Projekt polega na bezpłatnym, cyklicznym organizowaniu w szkołach treningów Speed-balla i trwa do czerwca 2017 roku. Tu celem jest zmotywowanie młodzieży do zwiększenia aktywności fizycznej, popularyzacja nowej dyscypliny oraz... rekrutacja do Kadry Speed-ball Śląsk. Zainteresowane szkoły zachęcamy do kontaktu!

 

 

skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wiosek rodzinnych. Jesteśmy dostępni po adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w nagłych sytuacjach, prosimy o kontakt telefoniczny...

więcej...