Święta Wielkanocne to ważny okres dla życia duchowego wielu Polaków, ale tradycje z nimi związane mają również zupełnie świecki wymiar. Na przełomie marca i kwietnia żegnamy zimę i witamy wiosnę, przyroda budzi się do życia, a wraz z nią również i my symbolicznie rodzimy się na nowo. Okres świąt i wiosna sprzyjają podejmowaniu postanowień. Wzmożona aktywność fizyczna, więcej czasu dla rodziny i wygospodarowanie w napiętym grafiku zawodowym miejsca na relaks - to tylko kilka możliwych scenariuszy wiosennej przemiany. Wszystkim sprzyjają Jarmarki Wielkanocne organizowane przez Wioski Rodzinne.

Tradycja i nowoczesność

Istotą Jarmarku Wielkanocnego są warsztaty wyrabiania ozdób świątecznych. Techniki oczywiste dla naszych babć dziś uległy zapomnieniu. Tymczasem nic tak nie ozdobi świątecznego stołu jak własnoręcznie wyplecione z sianka kurki i zajączki, nic nie będzie się piękniej prezentować w wielkanocnym koszyczku niż ręcznie malowane pisanki. Nasze Jarmarki Wielkanocne są więc żywym spotkaniem z tradycją, która jednak nie trąci myszką! Dokładamy wszelkich starań, by udział w imprezie był atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy i zorganizowany w nowoczesny sposób. Gospodarzem Jarmarku jest Wesoły Zając, a jego pomocnikami Wielkanocne Maskotki. To doświadczeni pedagodzy i moderatorzy, którzy zainteresują się każdym uczestnikiem imprezy i nie pozwolą się mu nudzić. Infrastrukturę jarmarkową tworzą kolorowe namioty - atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim dające schronienie w przypadku załamania pogody.

Baw się aktywnie i rodzinnie

Jarmark Wielkanocny to dobra okazja, by po zimowym zastoju powrócić do aktywności na świeżym powietrzu. Nasze namioty przystosowane są do różnych warunków pogodowych - ochronią uczestników przed ewentualnym wiatrem i deszczem. Oprócz łagodnej aktywności fizycznej dajemy również okazję do zacieśniania więzów rodzinnych. Warsztaty rękodzieła utrzymane są w atmosferze zdrowej rywalizacji drużyn rodzinnych. Dzięki temu rodzice, dziadkowie i dzieci graja w jednym zespole o jak najlepsze wyniki - dzielą ze sobą emocje, budują zaufanie oparte na współpracy. Nic tak nie poprawia świątecznej atmosfery w domu, jak współdziałanie i dobra zabawa seniorów i juniorów. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wiosek rodzinnych. Jesteśmy dostępni po adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w nagłych sytuacjach, prosimy o kontakt telefoniczny...

więcej...