Zabawa zapewnia dzieciom ruch i kontakt z innymi dziećmi. Rozwija więc je fizycznie, ale i społecznie, towarzysko. Stymuluje dziecięce zmysły i odruchy. W toku zabawy poznają one otaczający nas świat. Dorośli w trakcie zabawy pogłębiają więź z dzieckiem.
Znany jest nam fakt, że warto zachęcić, zmotywować dzieci do nauki i kreatywności poprzez zabawę. Pomysłowość dzieci jest ogromna, widać to w zabawach grupowych i samodzielnych, ale i przy wykorzystaniu, jako zabawek, wszystkiego, co jest w otoczeniu. Dynamika zabaw uczy dzieci działania w szybko zmieniających się okolicznościach. Przez zabawę jesteśmy w stanie nauczyć wielu prawd, właściwych zachowań czy dotrzeć do dziecka, które samo z siebie nie otwiera się zbyt chętnie.
Zabawa realizuje więc często powtarzany postulat „przyjemne z pożytecznym” – daję radość i rozrywkę, a jednocześnie uczy i rozwija. Pozostają też po niej fantastyczne wspomnienia na całe życie, kształtuje przyjaźnie, które mają szanse potem dojrzeć. Nie żałujmy więc jej dzieciom, jedynie zadbajmy o ich zakres, by odpowiadał on dzieciom i pozytywnie je stymulował do rozwoju.

skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wiosek rodzinnych. Jesteśmy dostępni po adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w nagłych sytuacjach, prosimy o kontakt telefoniczny...

więcej...